Rekomendacje

Fundacja Bądź

Dr n. med. Agacie Plech i jej holistycznym poszukiwaniom na ścieżkach zdrowia jako Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” towarzyszymy od wydania jej autorskiej książki “Przejrzyj na oczy”. Zainteresowanie profilaktyką zdrowego stylu życia, całościowe spojrzenie na kwestię zdrowia uwzględniające dietę, samopoczucie i nasze codzienne wybory, zadecydowały o objęciu tej publikacji naszym patronatem w 2019 r.

 

Naszym kolejnym zawodowym spotkaniem był wspólny fundacyjny webinar, który przeprowadziliśmy w marcu 2021 r. Jego tematem była holistyczna troska o wzrok w czasach wszechobecnych ekranów. Doktor Agata Plech jako prowadząca zachwyciła nas wówczas nie tylko ogromną wiedzą i uśmiechem, ale także w pełni profesjonalnym przygotowaniem technicznym do webinaru 🙂

 

Pani Agato! Gratulujemy wiedzy, pasji i zaangażowania w codzienną pracę. Liczymy na kolejne spotkania na holistycznych ścieżkach zdrowia.

Renata Morawska

Pełnomocnik Rektora ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Jestem wdzięczna za nawiązanie kontaktu pani dr nauk med. Agaty Plech z naszym Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wykład „Profilaktyka i wspomaganie leczenia chorób okulistycznych wieku dojrzałego”, przygotowany dla słuchaczy UTW, był bardzo potrzebny i wartościowy. Pani Doktor przedstawiła zagadnienia związane ze zdrowiem oczu w odniesieniu do holistycznej troski o cały organizm. Więcej takich lekarzy nam trzeba!

Polecam też książkę „Przejrzyj na oczy” autorstwa Pani Doktor, którą przeczytałam z ogromną radością, że wreszcie trafiłam na publikację lekarza specjalisty medycyny konwencjonalnej, którą czyta się (i przeżywa) jak poradnik na temat zdrowego i świadomego życia – diety, aktywności fizycznej, troski o psychikę… Oczy – podobnie jak każdy inny organ czy narząd – są (tylko i aż!) częścią większej psychofizycznej całości, o którą powinniśmy dbać codziennie, a możliwości dobrego wpływu naszego własnego postępowania w tej mierze są znacznie większe niż zazwyczaj pacjenci uważają. To wspaniała książka o odpowiedzialności za własne zdrowie. Niech lekarze pomagają nam o nie dbać, a „pracę u podstaw” wykonujmy sami w oparciu m.in. o tak wartościowe wskazówki, jakich udziela dr Agata Plech.

Urszula i Andrzej Omylińscy

słuchacze UTW w Bielsku-Białej​

Witamy serdecznie! Dziękujemy za bardzo ważny dla nas wykład! W okresie, kiedy siedzi się częściej i dłużej przy komputerze, informacje, które usłyszeliśmy podczas wykładu, pozwoliły na refleksję. Książkę zakupimy! Pozdrawiamy serdecznie!

Maria Nowak-Szabat

Jestem bardzo wdzięczna Agacie za jej pracę, za jej otwartość i za to, że przyczynia się do propagowania holistycznego prowadzenia pacjentów w kręgach związanych z medycyną. Bardzo sobie cenię pracę Agaty nie tylko tą w gabinecie z pacjentami, ale też tą społeczną.

Dorota Gmiterek

Łączenie tradycyjnej medycyny z metodami komplementarnymi oraz działalnością społeczną to coś, co na zachodzie już jest coraz bardziej popularne, ale w Polsce dopiero zaczyna istnieć, dzięki takim prekursorom jak Agata Plech. W jej podejściu do drugiego człowieka oraz do pacjentów, daje się wyczuć wielką empatię i chęć szczerej pomocy. Agata potrafi spojrzeć całościowo, przywiązując wagę nie tylko do samego leczenia, ale też do rozpoznania przyczyn oraz profilaktyki. Takich lekarzy nam teraz potrzeba.

Joanna Kapias

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Tyflokonferencji

Pani dr n. med. Agata Plech uczestniczyła w V Tyflokonferencji „Zobaczyć Niewidzialne”, która odbyła się 13 listopada 2020. Jest to interdyscyplinarna konferencja na temat niepełnosprawności wzroku, podczas której spotykają się naukowcy, praktycy, a także osoby niewidome, słabowidzące i ich bliscy. Szczególnie ważne w tym gronie jest prezentowanie tematu w taki sposób, aby był zrozumiały dla wszystkich. Właśnie takie było wystąpienie Pani doktor zatytułowane „Czy istnieją sposoby na opanowanie wad wzroku u dzieci?”. Tematyka niezwykle ważna i aktualna. Pani doktor nie tylko w sposób zrozumiały i obrazowy wyjaśniła czym są wady wzroku, ich przyczyny i następstwa, ale co bardzo istotne, zaprezentowała praktyczne wskazówki, jak dbać o wzrok. Propagowanie wiedzy na temat wpływu stylu życia na nasz wzrok oraz wiedzy na temat higieny korzystania z narządu wzroku, szczególnie w czasach, gdy coraz więcej czasu spędzamy przed monitorami, jest rzeczą, za którą Pani doktor należą się serdeczne podziękowania.

Żaneta Geltz

organizatorka Kongresu Ekomedycyny w Juchowie, redaktor naczelna pisma HIPOALERGICZNI.pl

Wykład dr n. med. Agaty Plech dotyczący żywienia dla zdrowia otworzył wszystkim uczestnikom kongresu oczy nie tylko na choroby narządu wzroku, ale przede wszystkim na to, że nasz organizm to jedno ciało. Że układ krwionośny ma taki sam uszczerbek w oku, jak i w pozostałych częściach ciała, tylko powoduje inne objawy. Że brak warzyw i owoców na talerzu, to brak witamin, antyoksydantów, minerałów, pierwiastków śladowych, powodujący poważne konsekwencje w niedalekiej przyszłości na osi czasu naszego zdrowia. Przystępnie podane statystyki, analiza zależności pomiędzy niedoborami a zalążkami chorób, doza emocji i dawka energii – wszystko to zmotywowało słuchaczy, by jeszcze raz rozważyć kwestię żywienia i dać sobie szansę na bycie zdrowym dłużej! Dynamika wykładu, własna energia i pozytywne wibracje przez cały czas wykładu zaowocowały zainteresowaniem postacią Pani doktor, która na szczęście dysponowała swoimi książkami, by móc zaspokoić głód wiedzy widowni. Lekarz z powołania.